STEAMCREAM FAQ'S

Často kladené dotazy

Péče o pleť


Je STEAMCREAM vhodný pro všechny typy pleti?
Ano, STEAMCREAM je vhodný pro všechny typy pleti. Díky unikátnímu parnímu procesu, který používáme pro kombinaci všech ingrediencí, je textura dostatečně lehká aby se dal použít i na mastnou nebo problematickou pokožku, ale zároveň dostatečně vyživující pro použití na zralou nebo suchou pleť. STEAMCREAM je velmi jemný a jako jeho základ je použito ovesné mléko, takže se dá použít i na tu nejcitlivější pokožku.
STEAMCREAM obsahuje pomerančové květy, které jsou přínosné pro suchou a citlivou pleť, zatímco ingredience jako heřmánek, růže a levandule krásně zklidňují, zjemňují a tónují kůži.
Mandlový olej a přírodní jojobový olej udržují vlhkost, díky čemuž je krém snadno absorbován. I tak ovšem doporučujeme, pokud máte velmi citlivou kůži, krém nejprve vyzkoušet.

Kde můžu použít STEAMCREAM?
STEAMCREAM je přírodní, všestranný krém na obličej, tělo i ruce. Je původně vyroben na obličej, ale díky jeho lehké struktuře ho můžete použít i kdekoliv jinde na těle i rukou.

Obsahuje STEAMCREAM látky ochraňující proti slunci (SPF)?
STEAMCREAM neobsahuje SPF, protože pak by se krém obtížněji vstřebával do pokožky. Ale samozřejmě můžete použít náš krém jako péči po slunění nebo jako základovou bázi před aplikací krému na opalování.

Jak dlouho STEAMCREAM vydrží?
Zapečetěné, neotevřené balení STEAMCREAM vydrží nepoškozené po dva roky od data výroby. Na spodu plechovky můžete nalézt doporučené datum spotřeby. Po otevření STEAMCREAM vydrží půl roku. To je také z hygienických důvodů doporučený čas spotřeby pro všechny kosmetické produkty.

Jsem alergická, jak zjistím, jestli mohu tento krém bezpečně používat?
Všechny použité ingredience jsou také vypsány na spodní straně každé plechovky.

Je váš krém bezpečný pro používání během těhotenství?
Ano, STEAMCREAM můžete bezpečně používat i během těhotenství, protože procento použitých esenciálních olejů nepřekračuje maximální povolené množství. Pokud přesto budete mít nejasnosti, poraďte se nejdříve se svým praktickým lékařem.

Zabrání váš krém tvorbě strií?
Podle jedné studie* bylo po použití krému obsahujícího mimo jiné vitamín E zaregistrováno během těhotenství méně strií. STEAMCREAM obsahuje mandlový olej, který má vysoký obsah vitamínu E. Kakaové máslo je další ingrediencí, která je spojena se snížením tvorby strií, i když neexistují žádné klinické testy, které by to potvrzovaly.
  • Mallol, Belda, Costa, Noval, Sola (1991): „Prophylaxis of Striaegravidarum with a topical formulation. A double blind trial.“ International Journal of Cosmetic Science 13, str. 51-57
Dá se STEAMCREAM použít jako péče po opalování?
Ano, ingredience ve STEAMCREAM účinně hydratují a vyživují pokožku po opalování. Proces spojování ingrediencí párou vytváří emulzi, díky které se STEAMCREAM velmi rychle vstřebává a silně hydratuje. Každá ingredience má strukturu, která se po aplikaci na kůži rozbije a díky tomu můžou jednotlivé suroviny působit tam kde mají, například ovesná složka napomáhá suché pleti a mandlový olej a jeho vysoký obsah vitamínu E udržuje pleť zdravou a vyživenou. Voda z pomerančových květů zlepšuje elasticitu kůže a kakaové máslo je velmi účinné na redukci kožního mazu.

Dá se STEAMCREAM použít i na velmi citlivou pokožku?
Formule STEAMCREAM je velmi jemná, jejím základem je ovesné mléko, které všechny ingredience spojuje a je nejlepší právě na citlivou pokožku. Nicméně pro velmi citlivou kůži doporučujeme nejdříve krém otestovat.

Dá se STEAMCREAM použít na jizvy nebo akné?
Používáme pouze ty nejkvalitnější ingredience, které pomáhají kůži hydratovat, zklidňovat a vyrovnávat barevné nedokonalosti. Náš unikátní proces vytváří krém velmi lehký, který se okamžitě vstřebá a neucpává póry, takže je ideální pro pleť se sklony k akné. Při kontaktu s pokožkou se přirozeně uvolní zklidňující esenciální oleje, které pokožku vyživují do hloubky.
STEAMCREAM obsahuje čistý levandulový esenciální olej, který vyrovnává produkci kožního mazu a zklidňuje pokožku. Jeho antiseptické vlastnosti napomáhají zbavit se zarudnutí a nadměrné mastnoty pokožky. Také používáme ovesné mléko, které je dobré i na citlivou pleť. Oves je bohatý na minerály a vitamín B. Náš kvalitní mandlový olej se vyrábí z rozmělněných sladkých mandlí, ze kterých je extrahován jemný, snadno se vstřebávající olej, který je skvělý pro pokožku. Je bohatý na proteiny, minerály a vitamín E. Kakaové máslo je další hlavní ingrediencí našeho krému. Vyrábí se z pražených kakaových bobů, ze kterých se vyrábí i ta nejkvalitnější čokoláda. Všechny tyto ingredience pomáhají regenerovat a uklidnit pokožku s akné nebo jizvami.

Dá se STEAMCREAM použít na vlasy?
Ano! STEAMCREAM je plný čistých esenciálních olejů, které vlasy hydratují. Tyto oleje jsou do vlasů rychle absorbovány a díky nim se dají snadněji upravit. Vyzkoušejte si dát trošku krému na špičky prstů a vetřít do vlasů, uvidíte ten rozdíl.

Jaký je hlavní rozdíl mezi STEAMCREAM a ostatními pleťovými krémy?
STEAMCREAM využívá speciální výrobní technologii založenou na páře, díky čemuž je emulze hladká, jemná a velmi snadno se vstřebává. Navíc je STEAMCREAM napěchován dvanácti stoprocentně přírodními aktivními surovinami, díky kterým bude vaše pleť krásná, a to všechno přírodně.

Je bezpečné, když se vám krém dostane do pusy?
Ano, ale nedoporučujeme to, protože moc dobře nechutná.

Může STEAMCREAM  odstranit akné nebo vrásky?
STEAMCREAM je přírodní produkt péče o pleť, který přirozeně zjemňuje, hydratuje a zlepšuje stav pleti. Neobsahuje žádné chemikálie, které by mohly zakrýt pupínky nebo vyplnit vrásky.

Proč používáte při výrobním procesu páru?
Síla a energie vyvinutá speciálními vysokotlakými parními zařízeními, které používáme při výrobě je větší než u většiny tradičních metod výroby krémů. Díky této intenzitě se ingredience krému okamžitě spojí a výsledkem je rychle se vstřebávající krém s krásnou texturou. Tato lehká a lesklá emulze je držená pohromadě tak jemně, že se vazby při kontaktu s kůží okamžitě tříští a rostlinné extrakty, jako ovesné, jojobové, levandulové a pomerančové, se tak můžou okamžitě dostat tam, kam mají.
Ve většině krémů jsou vazby mezi ingrediencemi naopak velmi pevné, takže se netříští. Díky tomu mají ingredience problémy dostat se do kůže. Fungují na povrchu pleti, ale nemůžou se dostat hlouběji do její molekulární struktury. STEAMCREAM je lehký, jemný a jen lehce spojený dohromady, takže se všechny ingredience dostanou rychle tam, kam mají.
Voda z pomerančových květů, ovesné mléko a glycerin hydratují pokožku do hloubky. Mandle a jojobový olej kombinované s kakaovým máslem naopak zjemňují pokožku na povrchu. Proces je dovršen vůní přírodního mixu čistých esenciálních olejů vybraných pro jejich tónovací, zklidňující a léčivé vlastnosti.

Nezničí proces spojování pomocí páry jednotlivé ingredience a živiny v krému?
Ohřívání olejů na vysokou teplotu může způsobit trochu poškození. To se ale obvykle stává, až pokud je zahřejete na velmi vysokou teplotu, když se z nich začne kouřit. Ačkoliv použití páry by mohlo evokovat použití velmi vysokých teplot, samotné ingredience se s takovými teplotami do kontaktu nedostanou. Pára pouze zvyšuje teplotu krému na maximálních 75 stupňů, a potom je zdroj tepla odejmut.
Díky použití nejkvalitnějších ingrediencí zajišťujeme, že všechny živiny zůstanou uvnitř. Navíc vůně, přírodní mix čistých esenciálních olejů, je do krémů přidávána až po zchlazení, takže neutrpí žádnou újmu. Díky této metodě můžeme získat lehký krém, který se rychle vstřebává a nechává pokožku hydratovanou po dlouhou dobu.

Ingredience

Z čeho je STEAMCREAM vyroben?
Používáme nejkvalitnější materiály z obnovitelných zdrojů a od dodavatelů, kteří dodržují naši politiku netestování na zvířatech.
Pro kompletní seznam ingrediencí a bližší informace o jejich přínosu pro pokožku prosím navštivte příslušnou sekci našich stránek.

Jsou ingredience použité ve STEAMCREAM v souladu s veganstvím?
Všechny naše kvalitní syrové ingredience jsou veganské a STEAMCREAM je schválen veganským sdružením.

Jsou ingredience, které používáte, v biokvalitě?
Přesné informace o biokvalitě surovin uvádíme na nálepce na plechovkách s krémem. Pro tyto ingredience máme certifikáty od dodavatelů, které to dokazují. Náš tým tráví hodně času prozkoumáváním a navštěvováním našich dodavatelů, aby se ujistil, že tyto ingredience jsou opravdu pěstovány v souladu s bio standarty.
Další ingredience jsou bio jen občas, záleží na jejich dostupnosti. Zvažujeme různé enviromentální aspekty každé suroviny. Například, pokud je ne-bio verze určité suroviny dostupná v naší blízkosti, poletíme pro její bio-verzi přes půl světa?
Z tohoto důvodu uvádíme ingredience jako bio pouze pokud můžeme zaručit, že jsou opravdu bio ve 100% případů. Náš tým neustále pracuje na tom, aby bylo více našich ingrediencí certifikováno jako bio a fair trade, ale je to práce na delší časový úsek.

Je STEAMCREAM bezlepkový?
Používáme jen několik vysoce kvalitních syrových materiálů a krém vyrábíme v prostředí malé továrny. Je produkován pod přísnými hygienickými, zdravotními a bezpečnostními standarty a regulacemi pokrývajícími výrobu kosmetických produktů.
Používáme kvalitní oves namáčený v horké vodě, ze kterého vyrábíme husté, krémové ovesné mléko, které je základní surovinou krému. Vybrali jsme právě je, protože je velmi výživné a přitom velmi jemné, takže se dá použít i na tu nejcitlivější pokožku. Všechny další ingredience jsou uvedeny na štítku na plechovce, takže se můžete lépe seznámit s tím co si kupujete.
Většina lidí, kteří jsou přecitlivělí na lepek, tvrdí, že problémy mají pouze z vnitřního požívání lepku, ale doporučujeme se jen pro případ poradit s vaším lékařem.

Proč používáte triethanolamin?
Triethanolamin je bezpečný syntetický materiál označovaný jako organický, protože v jeho struktuře se nachází uhlík.
Triethanolamin je v kosmetickém průmyslu používán různými způsoby. Vyrovnává pH produktu, má vlastní aroma, napomáhá čištění pleti a zjemňuje emulzi. Po více než třicet let byl užíván pro výrobu kosmetiky a neobjevila se žádná vědecká zpráva dokazující jeho zdravotní závadnost. Používáme triethanolamin získaný z rostlinných tuků jako zjemňovač hotového krému, protože dokáže vytvořit stabilní směs tuku a vody.

Etika

Testujete váš krém na zvířatech?
STEAMCREAM ani jeho součásti nejsou na zvířatech testovány. Navíc nekupujeme ingredience od žádné společnosti, která provádí testy na zvířatech. Ingredience STEAMCREAM nikdy neobsahují žádné zvířecí deriváty, takže je krém vhodný i pro vegetariány a vegany.
Každý rok zasíláme deklaraci proti testování na zvířatech každému dodavateli. Pokud není dodavatel zároveň výrobcem, je jeho povinností sehnat na deklaraci podpis výrobce. Pokud se nám deklarace nevrátí nebo postrádá důležité informace, považujeme dodavatele za neschváleného a začneme odebírat ingredienci od dodavatele, který naše standarty splňuje. Proces potvrzení této deklarace trvá asi tři měsíce.
Doufáme, že vy jako zákazníci naši politiku oceníte, protože pomáhá zabraňovat testování na zvířatech ve všech článcích dodavatelského řetězu.

 Proč není váš produkt schválený PETA nebo BUAV, a proč nemáte stanovené datum ukončení odebírání na zvířatech testovaných ingrediencí?
Britská unie pro zrušení vivisekce (BUAV) funguje na pětiletém principu, což znamená, že společnost musí podepsat deklaraci, kterou se zavazuje, že v uplynulých pěti letech daný materiál pro použití v kosmetice netestovala na zvířatech. To byl před lety, kdy ještě netestování na zvířatech bylo něčím novým. Díky tomu začali lidé přemýšlet o těchto problémech a zároveň se pro dodavatele nezpracovaných materiálů a výrobce kosmetiky otevřela snadná cesta jak začít s produkcí věcí netestovaných na zvířatech.
Nicméně to pořád není dostatečně silná páka aby mohla opravdu redukovat testování na zvířatech. Mnoho nových materiálů a kosmetických produktů se vyvíjí déle než pět let, takže společnosti mohou testovat na zvířatech s vědomím, že v době, kdy se jejich produkt dostane na trh, už pět let uplyne a budou ho moci inzerovat jako netestovaný na zvířatech. Tím pádem se může to, co začalo jako upřímná snaha omezit testování na zvířatech, stát marketingovou zástěrkou, díky které si můžou neetické společnosti vylepšovat svůj image.
Další věc ke zvážení je ta, že BUAV si za své licence účtuje poplatky. Společnosti prochází procesem schvalování a můžou k ním být vysláni i inspektoři, což samozřejmě stojí peníze. Takže ve výsledku jejich nálepku s králíkem dostane pouze ta společnost, která je ochotna na ni vydat nemalé peníze. STEAMCREAM je postaven na tom, že zákazníci nechtějí, aby jejich peníze šly společnostem, které testují na zvířatech, a stanovení data ukončení odebírání na zvířatech testovaných produktů zákazníkům potřebnou jistotu nedá.

Ze které země STEAMCREAM pochází?
STEAMCREAM je britsko-japonská značka, stejně tak jako my pocházíme z Anglie a Japonska. Krém byl navržen ve Velké Británii a kreativní design jeho balení pochází z Japonska.

Plechovky

Zachovávají hliníkové plechovky kvalitu produktu?
Ano, hliníkové plechovky jsou unikátním způsobem jak uchovávat a chránit náš krém. Vůně zůstávají uvnitř balení a mikroorganismy zvenčí dovnitř neproniknou, aby krém poškodily. Ze stejného důvodu jsou také hliníkové obaly často používané v potravinářstí.

Jak nejlépe uchovávat STEAMCREAM?
V pokojové teplotě s pevně utaženým víčkem a mimo přímé sluneční světlo.

Můžu si navrhnout svou vlastní plechovku?
Pořádáme výroční designovou soutěž, kdy zveme různé umělce a designéry, aby si navrhli své vlastní originální designy. Vítězný design, který je posléze vydán jako exkluzivní limitovaná edice plechovek, vybírá panel nezávislých porotců. Výherní příspěvek se také obvykle objeví v tisku. Pokud chcete získat víc informací o této soutěži, přihlašte se k našemu newsletteru.

Proč nevyrábíte plechovky různých velikostí?
Jednoho dne je možná vyrábět budeme, ale momentálně nám velikost 75g přijde ideální.

Můžu si svoji oblíbenou plechovku nechat doplnit?
Obáváme se, že to není ze zdravotních a bezpečnostních důvodů možné. Nicméně se dají použít na uchovávání spousty věcí, například kancelářských sponek, připínáčků, drobných mincí, čajových svíček apod. Také jsou 100% recyklovatelné.

Je STEAMCREAM vhodný pro nošení v kabelce?
75 gramové balení STEAMCREAM je pro nošení v kabelce velmi vhodné, takže si ho nezapomeňte vzít s sebou kamkoliv jdete!